درباره ما

شرکت دیبا فایبرگلاس متشکل از سهامداران و مدیرانی دارای سابقه درخشان و موفق در واحدهای تولیدی مختلف، بنا به احساس نیاز کشور به خودکفایی در زمینه تولید مواد اولیه و محصولات صنعت کامپوزیت در سال 1384 پا به عرصه فعالیت نهاده است.

این شرکت در بدو ورود خود به این عرصه در راستای تحقق اهداف خود اقدام به انعقاد قرارداد انتقال تکنولوژی جهت تولید الیاف شیشه و مت سوزنی با شرکت CPIC که از بزرگترین واحدهای تولید این محصولات در جهان بشمار می رود، نمود.

بنابراین در مرحله نخست شرکت دیبا فایبر گلاس به عنوان نمایندگی انحصاری شرکت CPIC چین در ایران ، در راستای ورود به بازار و ایجاد اطمینان در صنایع پایین دستی ، فعالیت خود را در زمینه واردات انواع الیاف شیشه آغاز نموده است و نسبت به واردات الیاف شیشه در انواع روینگ (Roving) ، مت سوزنی (CSM) ، الیاف ریز شده(Chopped Strand Mat) و پارچه های بافته شده (Woven Roving) اقدام کرده و این فعالیت همچنان ادامه دارد.

این شرکت در ادامه رسالت خود در سال1386 آغاز به نصب و راه اندازی نخستین خط تولید مت سوزنی از الیاف شیشه (Chopped Strand Mat) در کشور با ظرفیت 20000 تن در سال نمود.که با این اقدام توانست نیازهای حجم وسیعی از مصرف کنندگان داخلی این محصول را براحتی به لحاظ کیفی و کمی پوشش دهد.

از آنجا که فلسفه تاسیس این شرکت کمک به ارتقای سطح زندگی مردم از طریق تولید نیازهای اصلی صنعت نوپای کامپوزیت بوده ، گام بعدی شرکت دیبا فایبر گلاس در سال 1387 سرمایه گذاری در جهت تاسیس و بهره برداری از خطوط تولید لوله و اتصالات فایبر گلاس موصوف به GRP با ظرفیتی بالغ بر 15000 تن در سال بود.

پس از گذست قریب به دو سال از تولید لوله و اتصالات فایبر گلاس و تحقق اهداف کیفی محصول و معرفی موفقیت آمیز این محصولات در سطح کشور، شرکت دیبا فایبر گلاس بر مبنای اصل مشتری مداری و با تکیه بر مساعی همکاران خود و ابداعات ارایه شده، اقدام به تاسیس مجتمع ماشین سازی با هدف طراحی ماشین آلات تولید لوله های GRP در سال 1389 نمود که در زمره یکی از مجهزترین کارگاههای ماشین سازی با امکانات ویژه در سطح کشور محسوب می گردد . در ضمن با توجه به اينكه توليد قالب هاي كامپوزيتي و فلزي يكي از نقاط وابستگي اين صنعت به خارج از كشور محسوب می گرديد و همچنین بسیاری از ماشین آلات خارجی دارای نواقصی در کنترل مصرف مواد و حصول کیفیت مطلوب دارند،بر این اساس با همت متخصصان آزموده و مجرب، شركت در جهت بومي سازي و رفع نواقص شناسایی شده در ماشین آلات خارجی نيز گام نهاد. و بلافاصله نیز در اوایل سال 1390 با تشکیل تیم های خبره و متخصص در حداقل زمان ممکن موفق به طراحی، ساخت و تحویل سه خط تولید با ظرفیت تولید سالانه 15000 تن در سال گردید.

شرکت دیبا فایبر گلاس به حول و قوه الهی و با مساعدت پرسنل پر تلاش خود که از سرمایه های ارزشمند مجموعه بشمار می آیند، کماکان به مسئولیت خطیر خود در شکوفایی صنعت کامپوزیت کشور متعهد بوده و با همت روز افزون در مسیر خطی مشی و رسالت خود که همانا تعالی صنعت است، گام می نهد.